Ondanks dat onze kampen hi-ha-hilarisch grappig en fijn zijn, komt het wel eens voor dat kinderen heimweegevoelens ervaren en dat is dan voor hen ontzettend vervelend. Elk kamp zijn er wel een paar (ouders van) deelnemers die er last van hebben.
Ouderzelfhulpboek ‘heimwee preventie’ (OZHBHP):
- Beloof voorafgaand aan het kamp niet dat er altijd contact met thuis gehouden kan worden. De ervaring leert dat contact met het thuisfront leidt tot sterkere gevoelens van heimwee en het missen van thuis.
- Kinderen die op het PO zitten, hebben geen telefoon in hun bezit. De reden is onder andere dat gevoelens van heimwee groter worden als met thuis gebeld of geappt wordt. Uiteraard mogen ze contact hebben. Als het nodig is wordt met een toestel van de leiding naar huis gebeld.
- Als je weet dat je kind heimwee-gevoelig is, straal dan uit dat het een super gaaf/cool/onwijs geweldig kamp gaat worden met een flinke groep leuke mensen. Erken dat je kind eerder heimwee gehad heeft en bespreek dat dat dit keer mogelijk heel anders zal gaan.
- Als jullie ervaring hebben met heimwee en tips hebben voor ons waarmee we je kind kunnen helpen, deel die dan alsjeblieft met ons. Een mail is hiervoor het handigst.
- Bedenk dat je kind heel gevoelig kan zijn voor jouw spanning. Als jij uitstraalt dat je het spannend vindt dat je kind een paar dagen op kamp gaat of dat heimwee de kop op gaat steken, zal je kind mogelijk spanning opbouwen. Probeer zelf je kind relaxed weg te brengen.
- In het geval dat wij met het kind tot de conclusie komen dat het verstandig is om naar huis te bellen, dan is het belangrijk dat wij contact kunnen krijgen met jullie. Zeker de eerste avond willen we graag dat jullie ‘stand by’ staan om eventueel terug te komen rijden naar de kamplocatie.
- Ook de rest van het kamp willen we dat jullie binnen 3 uur op de kamplocatie kunnen zijn voor wanneer er iets gebeurd is waarbij je kind jullie heel hard nodig heeft. Of wanneer een kamp om een of andere reden beëindigd moet worden.
